Током викенда одржан је 11. Међународни фолклорни фестивал ,,Игра коло крај Тимока’’ у организацији Фолклорног ансамбла ,,Осмех’’ и под покровитељством општине Сврљиг.

Многобројни фолклорни ансамбли учествовали су на овом престижном фестивалу, а најбољима су уручене награде и признања.

Отварању Фестивала и додели награда присуствовали су и представници Општине, председник Мирослав Марковић, помоћник Марко Миладиновић и заменица председнице СО Сврљиг Татјана Лазаревић.

Заменица председнице СО Сврљиг Татјана Лазаревић поздравила је окупљене и честитала Фолклорном ансамблу ,,Осмех’’ на организацији и гостопримству. Присутнима се обратио и председник општине Мирослав Марковић, коме је уручена захвалница од стра ФА Осмех – организатора Фестивала.